Lankytini muziejai Klaipėdoje

Mažosios Lietuvos muziejus – šiuolaikiškas muziejus be nuobodulio

 

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus Klaipėdoje yra vienas iš tiesiog būtinų aplankyti objektų svečiuojantis prie jūros. Prieš keletą metų čia atnaujintos net kelios ekspozicijos, kurios žavi ne tik savo atmosfera, tačiau ir interaktyvumu. Viešbutis „Morena“ Klaipėdoje rūpinasi turiningu savo svečių poilsiu ir kviečia susipažinti su šiomis nuostabiomis ekspozicijomis.

 

Muziejus 39/45

2018-aisiais atidarytas įspūdingas Antrojo pasaulinio karo reliktų ir įvykių atspindžių muziejus. Užėjęs į jį tikrai patenki lyg į kitą realybę: virtualiose projekcijose vaizduojamos kovojančių šalių okupuojamos teritorijos, bombarduojamo Klaipėdos senamiesčio imitacija. Ir tik užsukęs čia, į visą akmenuotą grindinį ir išlikusius senovinius pastatus imi žiūrėti kitaip. Šis muziejus įsikūręs buvusiame vokiečių sprogmenų sandėlyje, po pylimu.

Pilies muziejus

Pilies muziejus įsikūręs greta 39/45 ekspozicijos, Klaipėdos piliavietės teritorijoje taip pat po žemės pylimu. Kupoliniuose praėjimuose atspindimas visas pilies ir miestelėnų gyvenimas, eksponuojami archeloginiai radiniai, pristatomi tikroviški muliažai. Storos buvusios tvirtovės sienos  svetingai savo ypatinga atmosfera pasitinka visus miesto svečius.

Skulptūrų parkas

Ši muziejaus vieta verta viso atskiro straipsnio ne tik dėl savo ploto, tačiau ir dėl eksponatų gausos. Visgi, trumpai pakalbėkim ir apie ją. Po didelę dalį senamiesčio nusidriekusios menininkų kurtos akmeninės skulptūros nukelia mus į muziejų po atviru dangumi su takais takeliais ir suoleliais prisėsti bei pasigėrėti. Daugelis skulptūrų čia stovi jau keletą dešimtmečių ir savo ūgiu bei stotu prelenkia visus parko lankytojus. Nebylūs milžinai įsitaisę nuo Dangės upės krantinės link autobusų stoties bei nedidelėmis grupelėmis išsibarstę po kitas senamiesčio dalis.

Kalvystės muziejus

Ši ekspozicija laukia visų, kurie neabejingi kalvio rankų sušildytam metalui. Ekspozicijoje galima išvysti žymiojo Mažosios Lietuvos kalvio G. Kackės darbų, įrankių bei daugiau sužinoti apie šį amatą ar net pasisemti idėjų. Ekspozicija taip pat saugo  senovinius kalvystės darbus – kryžius, namų dekoro detales, įvairius įrankius, žvejybos reikmenis ir daug kitų eksponatų. Be įspūdingų dirbinių, kalvystės muziejus žavi ir savo nedideliu dekoratyviu kiemeliu.

 

Mažosios Lietuvos muziejus ir jo ekspozicijos – tikras perlas, kuriame nebus kada nuobodžiauti apsilankius Klaipėdoje. Viešbutis „Morena“ Jūsų viešnagės metu mielai suteiks visą reikiamą informaciją apie šią bei daugybę kitų lankytinų, šildančių ir nuobodulį išsklaidančių vietų.