kaziuko muge

Kaziuko mugė Klaipėdoje – tradicinis savaitgalio šurmulys

Pavasaris prasidėjo, o su juo atkeliauja ne tik gamtos džiaugsmai, bet ir smagios tradicinės metų šventės. Viena jų – Kaziuko mugė, kuri Klaipėdoje pradėta rengti dar 1993 metais. Šiais metais graži tradicija pasisvečiuoti Klaipėdoje kvies kovo 7-8 dienomis.

 Senamiestis atgyja

Vienas iš geriausių laikų, kada verta aplankyti Klaipėdą kol dar orai nedžiugina – Kaziuko mugė. Tai šventė, kai visas akmenuotas Klaipėdos senamiesčio grindinys atgyja ir prisipildo šventinio šurmulio. Kaziuko mugės atidarymas tradiciškai vyksta Anikės aikštėje. Šiais metais jis prasidės kovo 7 d. 12 val. Tad, jei po žiemos pasiilgote dainų ir šokių, būtinai aplankykite šią svarbią reinginio dalį :) Juk Kaziuko šventė, pirmiausia, ne apie pirkimą ar pardavimą, o apie pavasario sugrįžtuves, gandrų parskridimą ir naujo gamtos ciklo pradžią.

Išskirtinė mugė

Kaziuko mugė Klaipėdoje traukia prekeivius iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Čia rasi to, ko nėra jokiose parduotuvėse – tikrus daiktus, su savo istorija, su amatininkų mintimis ir sudėta šiluma juos bedirbdinant. Būtent tai ir nusako tikrąją daikto vertę. Kaziuko mugė Klaipėdoje siūlo įsigyti tik tautodailininkų, ne masinės gamybos, liaudies amatininkų, ūkininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovų gaminių, tad žybsinčių plastikinių daiktų čia nerasite.

Nebuvai Kaziuke, jei neturi…

Kaziuko mugė Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose visada gausi „privalomų“ akcentų. Pirmiausia tai – verbos, kurios rišamos iš džiovintų gėlių, sausučių, varpinių augalų ir kt.. Verbos siejamos su Krikščioniškuoju tikėjimu, šventinamos bažnyčioje verbų sekmadienį ir, tikima, apsaugančios namus nuo perkūno ir kitų negandų bei žadančios gerą derlių ir gamtos malones.

Be verbų Kaziuke būtina paragauti širdies formos sausainių (Kaziuko širdies) ir pasidabinti barankų karoliais. Šie paprasti, bet autentiški gaminiai kermošiuje (taip seniau vadinta Kaziuko mugė) imti pardavinėti nuo pat tradicijos gyvavimo pradžios ir susiję su pasėlių pagerbimu bei viltimi, kad šiais metais derlius taip pat džiugins, o jo vaisių užteks ir kito Kaziuko barankoms.

Taigi, jei keliai keliai šį kovo savaitgalį Jus atvestų į Klaipėdą, nepamirškite pašėlti Kaziuko mugės renginiuose! Lai Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras ir jo šventė taps Jums įkvėpimo ir gerų ateinančių metų simboliu.