JUROS SVENTE KLAIPEDOJE

Jūros šventė – didžiausias renginys Klaipėdoje

Jūros šventė – didžiausias renginys Klaipėdoje

Paskutinis liepos savaitgalis Klaipėdoje visuomet ypatingas – kiekvienais metais miesto svečiai ir vietiniai gyventojai pakviečiami į kasmetinį renginį – Jūros šventę. Net keletą dienų čia vyksta įvairūs skirtingi renginiai ir užsiėmimai, kurie pritraukia tiek sporto, tiek pramogų ar kultūros mėgėjus.

Jūros šventė šiemet švęs 83-ąjį gimtadienį – dar tarpukario laikotarpiu prasidėjęs renginys buvo skirtas didinti miesto žinomumą ir tuo pačiu padidinti susidomėjimą jūra ir su ja susijusiomis profesijomis. Jau tuo metu šventė susilaukdavo svarbių visuomenės atstovų dėmesio, o dabar tai tapo tradicine vasaros švente, kuri į miestą pritraukia tūkstančius lankytojų.

Organizatoriams kiekvienais metais tenka gerokai pasukti galvą, kuo juos nustebinti, tačiau dažniausiai jie su šia užduotimi susidoroja be priekaištų. Tiek suaugusieji, tiek vaikai čia atranda sau įdomios veiklos, todėl Jūros šventė gali tapti puikiu šeimos savaitgalio praleidimo būdu. Gatvės pasirodymai, paradai, konkursai, šviežia žuvienė – viską apeiti ir apžiūrėti tikrai prireikia viso savaitgalio. Be gausybės renginių ir pramogų, čia vyksta ir koncertai, kuriuos vainikuoja įspūdingi fejerverkų šou.

Pagrindinė tematika ir renginių vietos visuomet orientuotos į jūrą, tad pagrindinis veiksmas dažniausiai vyksta netoli Danės upės krantinės, „Memelio miesto“ teritorijoje, Smiltynėje bei kruiziniame laivų terminale, tačiau iš esmės šventinį savaitgalį nemiega visas miestas. Vietiniai gyventojai taip pat noriai įsitraukia į vykstančius renginius, pardavinėja savo gaminius mugėse, ar stebina susirinkusiuosius kulinariniais sugebėjimais. Jūros šventė Klaipėdoje – ne tik vienas didžiausių, bet ir vienas reikšmingiausių miesto renginių. Miestelėnai ją kartais juokaudami vadina vasaros arba antrosiomis Kalėdomis. Ir tikrai ne veltui – visas Lietuvos žiniasklaidos dėmesys tuomet nukrypsta į pajūrį, o neretais atvejais vykstančia švente susidomi ir užsienio spauda, tad miestas susilaukia ypatingai daug reklamos.

Jūros šventė – vienas geriausių būdų atsipūsti nuo kasdieninės rutinos, pasimėgauti saule, jūra ir pabūti tarp niekur neskubančių, atsipalaidavusių žmonių. Tad jeigu niekuomet neteko lankytis šiame renginyje, susiplanuoti savaitgalį prie jūros galite iš anksto – šiais metais Jūros šventė kaip ir įprastai vyks paskutinį liepos savaitgalį, 28-30 dienomis.

Klaipėdos svečius, atvykusius į Jūros šventę, maloniai priims ir apgyvendins, arčiausiai jūros įsikūręs  viešbutis Klaipėdoje MORENA HOTEL.